Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Zmarł papież Benedykt XVI

2023-01-01
Zmarł papież Benedykt XVI
Zmarł papież senior Benedykt XVI. Odszedł do Pana w ostatni dzień 2022 roku, o godz. 9.34 w klasztorze „Mater ecclesiae” w Watykanie, gdzie mieszkał od czasu swojej niespodziewanej abdykacji w 2013 roku. Jako bezpośredni następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim przez osiem lat. Papież senior zmarł w wieku 95 lat. Pogrzeb papieża Benedykta odbędzie się 5 stycznia. W tym dniu o godz. 18.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza Święta w intencji Zmarłego papieża.
Ponadto dnia 6 stycznia o godz. 12.30 będziemy się również modlić za Zmarłego papieża Benedykta XVI, składając Bogu dziękczynienie za dar kapłańskiego i biskupiego posługiwania, natomiast w niedzielę 8 stycznia o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza Święta w intnecji Zmarłego papieża z prośbą o zachowanie w ludzkich sercach i w całym Kościele błogosławionych owoców Jego pontyfikatu i całej Jego posługi w urzędzie Wiary Piotrowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.